Dlaczego warto dojeżdżać rowerem do pracy?

Na dworze zrobiło się ciepło, a to znak, że nareszcie można zmienić środek transportu. Na taki, w którym nie ma tłoku, nie stoi się w korkach, nie wytwarza spalin, a co najważniejsze spala kalorie! Mowa oczywiście o rowerze.

Moja przygoda z rowerem rozpoczęła się kilka lat temu, gdy mieszkałam jeszcze w podwarszawskim Piasecznie.  Ciągłe stanie w korkach było na tyle niewygodne i frustrujące, że postanowiłam coś z tym zrobić. Pewnego dnia wracając z pracy, zatrzymałam się w sklepie rowerowym i zobaczyłam piękną czarną damkę. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Na drugi dzień już była moja. Nadszedł w końcu czas, kiedy dojazdy do pracy zaczęły być przyjemnością. Trasa rowerowa z Piaseczna na Mokotów prowadzi przez Las Kabacki, gdzie często spotykałam po drodze biegające sarny. Dziennie w drodze do i z pracy wykonywałam 40 kilometrów. Zajmowało mi to mniej czasu niż dojazdy autobusowe, a przy tym czułam się świetnie, zrelaksowana i doenergetyzowana. Wspominam ten czas z dużym sentymentem. Od kiedy mieszkam w Warszawie, nie mam już możliwości dojeżdżania przez las, ale za to z roku na rok zwiększa się liczba ścieżek rowerowych. Jest ich na tyle dużo, że można nimi dojechać już niemalże do każdego miejsca w stolicy.

 

Dlaczego warto jeździć rowerem? Oto kilka korzyści:

– poprawa odporności

– spalanie kalorii

– oszczędność pieniędzy

– dbanie o środowisko

– relaks i odprężenie

– poprawa zdrowia ( wysiłek fizyczny zalecany jest przy cukrzycy, miażdżycy, podwyższonym cholesterolu itd.)

– zwiększenie poziomu satysfakcji z życia

– smukłe oraz ładnie wyrzeźbione uda i łydki

 

Rower to połączenie przyjemnego z pożytecznym, dlatego z całego serca namawiam do poruszania się tym wspaniałym wynalazkiem. Dla ułatwienia mam dla was kilka praktycznych informacji.

Portal Rowerowa Warszawa. Znajdziecie tu m.in. mapę ścieżek rowerowych z zaznaczonymi stacjami Veturilo.  http://rowery.um.warszawa.pl/mapa-rowerowa

W Google Maps zaznaczone są trasy rowerowe. Wystarczy w menu (na górze po lewej stronie)  zaznaczyć trasy rowerowe. https://www.google.pl/maps/@52.2329379,21.0611941,11z/data=!5m1!1e3

 

Koniec narzekania na smog, korki i zanieczyszczenie powietrza. Czas wziąć sprawy w swoje ręce, zadbać o siebie i przygotować ciało do bikini.

 

Do zobaczenia na ścieżce!  🙂

 

 

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.