Krem szparagowy z domowym popcornem

Sezon na szparagi w pełni. Na blogu znajdziecie kilka zeszłorocznych przepisów na wykorzystanie tego pysznego warzywa. Wśród nich znajdzie się lekka sałatka z rzodkiewką i sosem truskawkowymzupa szparagowa a’la tajska oraz pyszna tarta na gryczanym spodzie.  Wszystkie przepisy są już wielokrotnie sprawdzone przez czytelników bloga i nie tylko… Tarta szparagowa była serwowana w kilku warszawskich restauracjach i kawiarniach, zupa szparagowa znajduje się w jadłospisach zaprzyjaźnionej dietetyczki, a sałatka z sosem truskawkowym została opublikowana w aktualnym numerze Magazynu Joga.  Dlatego tym bardziej polecam wypróbować,  w szczególności tym z Was, którzy od niedawna są gośćmi na blogu i jeszcze nie mieli okazji zajrzeć do wiosennej karty. Stałych bywalców zachęcać nie muszę, znają już moją kuchnię i wiedzą, że można znaleźć tu coś smacznego.

Dziś mam dla Was nową propozycję na wykorzystanie szparagów. Tym razem postanowiłam przygotować coś z mojego ulubionego repertuaru, czyli zupę-krem. Lubię je za  to, że w każdej łyżce znajduje się ta sama kompozycja oraz za aksamitną konsystencję, dzięki której, każdy kubek smakowy ma taką samą szansę na rozkoszowanie się sezonowością odkryć i dobrze dobranymi składnikami.

 

Krem szparagowy z domowym popcornem 

Składniki (4 porcje):

– pęczek małej, młodej włoszczyzny

– 4 ząbki czosnku

– pęczek szparagów

– 5 łyżek olej do smażenia

– 2 łyżki mleka kokosowego

– ½ pęczka koperku

– ½ łyżeczki gałki muszkatołowej

– sól i pieprz do smaku

– 4 rzodkiewki do ozdoby

– garść kukurydzy na popcorn + olej do smażenia

 

  1. Włoszczyznę myjemy, odkrawamy części nienadające się do jedzenia, a pozostałe drobno kroimy. Czosnek obieramy i kroimy na mniejsze kawałki. Szparagi myjemy, odkrawamy ok 5-10 cm stwardniałej końcówki oraz  kroimy na mniejsze części.
  2. W garnku rozgrzewamy olej, wrzucamy włoszczyznę, szparagi , czosnek oraz przyprawy. Chwilę podsmażamy, po czym przykrywamy i dusimy na małym ogniu około 15 minut.
  3. Po tym czasie dolewamy około 1,5 l wody i gotujemy, aż warzywa będą miękkie.
  4. Dodajemy mleko kokosowe i doprawiamy do smaku. Na koniec blendujemy na gładki krem i dodajemy drobno pokrojony koperek.
  5. Aby zrobić popcorn, należy rozgrzać kilka łyżek oleju w garnku. Na gorący tłuszcz wrzucamy kukurydzę i przykrywamy. Gdy tylko „złapie temperaturę” zacznie „strzelać”.
  6. Zupę przelewamy do miseczek, posypujemy popcornem, przybieramy rzodkiewką i koperkiem.

 

Na zdrowie! 🙂

W zamian za popcorn zupę można ozdobić np. jadalnymi kwiatami.

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.