Nie marnujesz, nie biedujesz_Kobieta Zachodzącego Słońca

Opiekunką dziewiątego cyklu księżycowego jest Kobieta Zachodzącego Słońca. Jej kolor to zielony, który jest kolorem woli, miesiąc wrzesień.

Kobieta Zachodzącego Słońca przypomina nam, że należy zachować umiar w kupowaniu i chęci posiadania często wcale niepotrzebnych nam rzeczy.  A to, co posiadamy i to, co otrzymujemy, należy traktować jak świętość, właściwie użytkując  i  nie wyrzucając, jeżeli jeszcze nadaje się do zagospodarowania.  Dostrzeganie, szacunek i wdzięczność za obfitość pozwoli nam żyć w dostatku.

Klanowa Matka uczy nas wzięcia odpowiedzialności za nasze decyzje.  Od tego, jak eksploatujemy planetę ze wszystkimi jej zasobami, będzie zależała przyszłość następnych pokoleń i tego, czy będą żyć w dostatku. Kiedyś słyszałam powiedzenie mówiące o tym, że ludzie przestaną być materialistami i dążyć do bogacenia się, dopiero gdy zrozumieją, że nie da się najeść pieniędzmi.  Są tacy, którzy już teraz ostrzegają, że za kilkadziesiąt lat będziemy toczyć wojny o wodę, a ziemia jest już tak wyeksploatowana, że niebawem przestanie rodzić. Nie widzimy tego, co dzieje się po wyrzuceniu śmieci, nie myślimy o tym, ile musi się zadziać, żeby wyrosły owoce i warzywa. Zbyt łatwo wszystko przychodzi. Nie czujemy trudu sadzenia, siania i zbierania plonów.

Tymczasem „nie jesteśmy tylko naszymi ciałami”. Jesteśmy przede wszystkim istotami duchowymi, które bez połączenia z własnym wnętrzem i  Istotą Najwyższą (jakkolwiek ją nazwiecie) czują pustkę, próbując zapełnić ją materią. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy zrezygnować ze wszystkich współczesnych wygód, a jedynie, żeby korzystać z nich świadomie.

Ta Mateczka jest mi o tyle bliska, że uczy mnie jak gospodarować jedzenie i jak ważne jest, żeby planować posiłki w taki sposób, żeby nic się nie psuło. Mobilizuje do eksperymentowania w kuchni, by wykorzystać wszystkie zakupione produkty. Właśnie w ten sposób powstają najciekawsze przepisy i najbardziej nowatorskie pomysły.

Dziękuję za całą obfitość i za wszystkie dary, które otrzymałam.

 

Źródło: „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams

 

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.