Świętowanie, to czas wyrażania wdzięczności_ Dzięki Czyniąca

Dzięki Czyniąca jest opiekunką dwunastego cyklu księżycowego. Jej miesiąc to grudzień, kolor purpurowy.

Dzięki Czyniąca uczy nas być wdzięcznymi, za wszystko co w życiu otrzymujemy. Niezależnie od tego, czy są to dobre, czy złe doświadczenia.  Każde z nich jest cenne i jeśli nie od razu, to później odczuwamy jego pozytywne skutki. Są to lekcje, drogowskazy, wskazówki jak żyć, by podążać właściwą drogą.  Pozornie  uciążliwe sytuacje z czasem mogą okazać się ważnym znakiem. Musimy jednak być uważni, by dostrzec ich znaczenie.  W przeciwnym razie zaczniemy kręcić się w kółko, powtarzając te same błędy.

Trudno jest dziękować za ciężkie doświadczenia.  Mi trudno jest podziękować za moje problemy żywieniowe, ale gdyby nie one, pewnie nadal odżywiałabym się niezdrowo i pracowałabym na etacie. A tak moje nietolerancje pokarmowe wyznaczyły mi drogę życiową. To dzięki nim mogę realizować swoje pasje. Znalazłam to, co kocham, w czym się realizuje, jednocześnie pomagając innym w przejściu na zdrową dietę.  Dla mnie jest to doskonały przykład, jak to, co wydaje się kłodą, w rzeczywistości jest drogowskazem.

Opiekunka dwunastego cyklu księżycowego przypomina, że ważnym czasem jest świętowanie. Jest to forma wyrażania wdzięczności  za otrzymane w życiu dary. Gdy dziękujemy za wszystkie dobrodziejstwa domyka się krąg „otrzymanych błogosławieństw”.

Wydaje Ci się, że nie masz za co dziękować? „Prosta radość z Ziemskiej Wędrówki jest darem, który często bierzemy za rzecz oczywistą. Ciepło Dziadka Słońce, zdolność oddychania, zdrowie, wolna wola, czysta woda, jedzenie, schronienie oraz miłość przyjaciół i rodziny wszystko to są błogosławieństwa. Gdyby Istotom Ludzkim zabrać kilka z tych podstawowych przywilejów szybko pojęłyby ich wartość.  Dzięki Czyniąca zwraca uwagę, że ludzie, którzy zapomnieli o tych błogosławieństwach i chcą jedynie zapełnić swą  pustkę rzeczami materialnymi lub pozorną mądrością, podążają krętym szlakiem, co nie przyniesie im szczęścia ani pełni.”

Inną formą na podtrzymanie dobrostanu w życiu jest dzielenie się swoją obfitością z innymi. Chodzi oczywiście o dzielenie się nie pod przymusem lub oczekując odwzajemnienia, ale dzielenie się z wdzięczności za wszystko, co otrzymujemy.

Dzięki Czyniąca pokazuje również, na czym polega magia w życiu. Magia przychodzi ze zmianą świadomości, odpowiedniego nastawienia psychicznego oraz transformacji w sercu. Spełnienie rodzi się z wdzięczności i świętowania życia. Bycie wdzięczną w konsekwencji prowadzi do pozytywnego nastawianie oraz otwiera drogę na nowe doświadczenia i możliwości.

„ Wielki Bizon Obfitości pokazywał jej, iż dzięki darom jej pełnego miłości serca ludzkie istoty, jeżeli chcą okazywać wdzięczność za mające dopiero nadejść cuda, mogą odzyskać utraconą magię życia.”

 

Źródło: „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.