Świętowanie, to czas wyrażania wdzięczności_ Dzięki Czyniąca

Dzięki Czyniąca jest opiekunką dwunastego cyklu księżycowego. Jej miesiąc to grudzień, kolor purpurowy.

Dzięki Czyniąca uczy nas być wdzięcznymi, za wszystko co w życiu otrzymujemy. Niezależnie od tego, czy są to dobre, czy złe doświadczenia.  Każde z nich jest cenne i jeśli nie od razu, to później odczuwamy jego pozytywne skutki. Są to lekcje, drogowskazy, wskazówki jak żyć, by podążać właściwą drogą.  Pozornie  uciążliwe sytuacje z czasem mogą okazać się ważnym znakiem. Musimy jednak być uważni, by dostrzec ich znaczenie.  W przeciwnym razie zaczniemy kręcić się w kółko, powtarzając te same błędy.

Trudno jest dziękować za ciężkie doświadczenia.  Mi trudno jest podziękować za moje problemy żywieniowe, ale gdyby nie one, pewnie nadal odżywiałabym się niezdrowo i pracowałabym na etacie. A tak moje nietolerancje pokarmowe wyznaczyły mi drogę życiową. To dzięki nim mogę realizować swoje pasje. Znalazłam to, co kocham, w czym się realizuje, jednocześnie pomagając innym w przejściu na zdrową dietę.  Dla mnie jest to doskonały przykład, jak to, co wydaje się kłodą, w rzeczywistości jest drogowskazem.

Opiekunka dwunastego cyklu księżycowego przypomina, że ważnym czasem jest świętowanie. Jest to forma wyrażania wdzięczności  za otrzymane w życiu dary. Gdy dziękujemy za wszystkie dobrodziejstwa domyka się krąg „otrzymanych błogosławieństw”.

Wydaje Ci się, że nie masz za co dziękować? „Prosta radość z Ziemskiej Wędrówki jest darem, który często bierzemy za rzecz oczywistą. Ciepło Dziadka Słońce, zdolność oddychania, zdrowie, wolna wola, czysta woda, jedzenie, schronienie oraz miłość przyjaciół i rodziny wszystko to są błogosławieństwa. Gdyby Istotom Ludzkim zabrać kilka z tych podstawowych przywilejów szybko pojęłyby ich wartość.  Dzięki Czyniąca zwraca uwagę, że ludzie, którzy zapomnieli o tych błogosławieństwach i chcą jedynie zapełnić swą  pustkę rzeczami materialnymi lub pozorną mądrością, podążają krętym szlakiem, co nie przyniesie im szczęścia ani pełni.”

Inną formą na podtrzymanie dobrostanu w życiu jest dzielenie się swoją obfitością z innymi. Chodzi oczywiście o dzielenie się nie pod przymusem lub oczekując odwzajemnienia, ale dzielenie się z wdzięczności za wszystko, co otrzymujemy.

Dzięki Czyniąca pokazuje również, na czym polega magia w życiu. Magia przychodzi ze zmianą świadomości, odpowiedniego nastawienia psychicznego oraz transformacji w sercu. Spełnienie rodzi się z wdzięczności i świętowania życia. Bycie wdzięczną w konsekwencji prowadzi do pozytywnego nastawianie oraz otwiera drogę na nowe doświadczenia i możliwości.

„ Wielki Bizon Obfitości pokazywał jej, iż dzięki darom jej pełnego miłości serca ludzkie istoty, jeżeli chcą okazywać wdzięczność za mające dopiero nadejść cuda, mogą odzyskać utraconą magię życia.”

 

Źródło: „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.