Szybki makowiec pieczony na patelni

Zapraszam po przepis na Szybki makowiec pieczony na patelni! Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Czas pomyśleć o zakupie produktów. W szczególności tych bezglutenowych, żeby wszystko dotarło na czas, a świąteczny stół był pełen bezglutenowej obfitości.

Szybki makowiec pieczony na patelni to bardzo prosty przepis na pyszne, bezglutenowe, wegańskie ciasto bez dodatku białego cukru, które szybko przywołuje świąteczną atmosferę. Gdy zapach pieczonego ciasta unosi się w domu, zwykły dzień nabiera magii, ciało się rozluźnia i oddaje chwili rozkosznego relaksu. Ta reakcja wpisana jest w naszą naturę. Tak pierwotna, jak miłość do słodkości.

W kuchni najważniejsze są składniki. Dobrej jakości, świeże produkty gwarantują wspaniały smak. Jak nuty utworu, każdy komponent musi zostać świadomie dobrany. Jeden fałszywy dźwięk może zaważyć na odbiorze całości. Warto zadbać o jak najlepsze mąki i mak. Świeże są pyszne i aromatyczne. Szczególnie w przypadku maku należy zwrócić uwagę na jego świeżość.

Na co dzień używam mąk marki MONCANA. Uwielbiam je ze względu na wysoką jakość i bardzo drobne zmielenie. Dzięki temu moje wypieki są puszyste i bardzo smaczne. Mąki MONCANA są ekologiczne i nie zawierają glutenu. Możesz je zakupić w sklepach internetowych.

Po zakupie produktów nie zapomnij o ich odpowiednim przechowywaniu. Żeby jak najdłużej zachowały swój doskonały smak i jakość, należy odpowiednio o nie zadbać. Produkty sypkie przesyp do wyparzonych, suchych słoików i szczelnie zamknij. Dzięki temu nie będą wietrzały i nie stracą smaku. Słoik jest też bardzo dobrym zabezpieczeniem przed szkodnikami spożywczymi. Kto choć raz w życiu miał z nimi do czynienia, wie, jakie jest to ważne.

Szybki makowiec pieczony na patelni

Składniki na masę makową:

– 50 g maku mielonego

– 200 ml napoju roślinnego, np. migdałowego

– 4 łyżki syropu z agawy lub innej substancji słodzącej

– 60 g suszonej żurawiny

– 30 g orzechów włoskich

– 1 kieliszek amaretto lub rumu lub naturalnego ekstraktu migdałowego

Składniki na ciasto:

– 50 g mąki kukurydzianej – użyłam mąki pudrowej MONCANA

– 50 g mąki ryżowej białej (jasnej) – użyłam mąki pudrowej MONCANA

– 50 g skrobi ziemniaczanej

– 10 g siemienia lnianego

– 4 g drożdży instant

– 2 łyżki oleju + olej do posmarowania patelni

– 100 ml napoju roślinnego, np. migdałowego

– 1 gruszka lub jabłko

Dodatki:

 – puder z ksylitolu do posypania

Wykonanie:

  1. Żurawinę i orzechy pokrój na mniejsze kawałki. Wszystkie składniki na masę makową wrzuć do rondelka i gotuj, aż nadmiar płynu odparuje, a masa stanie się gęsta. Mieszaj od czasu do czasu. Przestudź.
  2. Gruszkę (lub jabłko) obierz i pokrój w kostkę.
  3. Suche składniki na ciasto wrzuć do miski i dokładnie wymieszaj. Dodaj olej, napój roślinny oraz masę makową. Dokładnie wymieszaj. Dodaj gruszkę/jabłko i ponownie delikatnie wymieszaj.
  4. Odstaw do wyrośnięcia w ciepłe i nieprzewiewne miejsce. Wyrastanie potrwa 30–60 minut.
  5. Patelnię o średnicy około 20 cm posmaruj olejem i rozgrzej. Włóż ciasto, równomiernie rozprowadź i przykryj patelnię pokrywką. Zmniejsz moc grzania do połowy (u mnie 4) i smaż 15 minut.
  6. Przekręć ciasto i smaż kolejne 15 minut.
  7. Wyjmij na talerz, przestudź i posyp pudrem z ksylitolu.

Uwagi:

Na pokrywce będzie zbierać się woda. Możesz ją wytrzeć, gdy para zamieni się w krople.

Jeśli masz nietolerancję na drożdże, w zamian możesz użyć 2 łyżeczek proszku do pieczenia. Wówczas pomiń etap wyrastania ciasta w misce.

Zobacz również przepis na makowiec z orzechami.

Kod rabatowy

W tym miejscu spełniam moje marzenie. Nareszcie jest producent mąk, który dostarcza najlepszą jakość w szerokim asortymencie, dostępnym w jednym miejscu. A do tego mam dla was zniżkę! Kto zna bezglutenowe realia, ten z pewnością to doceni.

– 10% z kodem: MISAMOCY

Mąki kupisz w SKLEPIE MOCNACA.

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.