Wyciskarka Sana 606 – RECENZJA

Świeżo wyciskane soki towarzyszą nam już od lat. Stosujemy je jako naturalną suplementację witaminową, jeden ze sposobów podniesienia odporności oraz dla wsparcia całego organizmu. Korzyści płynących z sokoterapii znane są i wykorzystywane na całym świecie jako element diety oraz kuracje lecznicze. Ważne przy tym są dobrej jakości warzywa oraz wyciskarka wolnoobrotowa.

Dla porównania

Przez kilka pierwszych lat korzystaliśmy ze „zwykłej” wyciskarki pionowej kupionej za 300 zł. Dało się w niej wyciskać sok, ale miała kilka mankamentów w porównaniu do wyciskarki wolnoobrotowej:

– szybko się zapychała,

– twarde warzywa trzeba było kroić na małe kawałki,

– seler naciowy, liście i łodygi były bardzo trudne do wyciśnięcia – należało je wcześniej drobno posiekać,

– miała wiele uszczelek i kilka sitek, co powodowało, że mycie było uciążliwe i zniechęcało do wyciskania.

Nie była idealna, ale – tak jak napisałam – działała, więc korzystaliśmy z niej bardzo często. Problem zaczął się, gdy zaczęliśmy wyciskać więcej selera naciowego, szpinaku, jarmużu, liści kalarepy, kapusty, brokułów, kalafiora, pokrzywy, natki warzyw itd.

Choć od dawna wiedziałam, że inwestycja w dobrą wyciskarkę to inwestycja w zdrowie i ważne, żeby wyciskarka była wolnoobrotowa, to jestem z tych, co nie lubią wydawać pieniądze na gadżety. Zanim podjęłam decyzję zakupową, długo szukałam i zastanawiałam się nad wyborem odpowiedniej marki i modelu.

Nie jest łatwo, bo na rynku jest bardzo duży wybór i ogromna rozpiętość cenowa. Jak mądrze zainwestować? Ostatecznie do podjęcia decyzji o wyborze modelu Omega Sana 606 przekonał mnie Anthony Williams znany jako Medical Medium, który jest obecnie największym propagatorem kuracji sokiem z selera. Anthony używa amerykańskiego odpowiednika, wyciskarki Omega NC900. Po jego rekomendacji nie miałam już żadnych wątpliwości.

Plusy wyciskarki Sana 606

Dla mnie najważniejsze przy zakupie były dwa elementy. Po pierwsze, żeby wyciskanie soku z selera i zielonych liści było proste i nie wymagało wcześniejszego krojenia. Po drugie, żeby umycie wyciskarki było błyskawiczne, tak by poranne wyciskanie soku było bardzo sprawne. Nie zawiodłam się co do obu elementów.

Poza tym wyciskarki Sana 606:

– ma 5-stopniową regulację gęstości soku i dokładności wyciskania,

– jest idealna do zielonych liści, selera naciowego, twardych warzyw,

– jest bardzo łatwa w myciu,

– w zestawie jest szczoteczka do mycia,

– ma duży otwór wsadowy i wygodny uchwyt,

– w zestawie obecnie jest szklany pojemnik (ja jeszcze mam wersję plastikową),

– przygotuje sok, mus, przecier, masło orzechowe, mleko roślinne,

– latem robimy w niej sorbet 100% z owoców, wrzucając po prostu mrożone owoce bez wcześniejszego przygotowania (coś wspaniałego!),

– można też robić w niej makarony, ale z tej opcji nigdy nie korzystałam,

– podoba mi się jej design, ładnie się prezentuje na blacie kuchennym.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o wyciskarce Sana 606.

Zdjęcie przedstawia  elementy wyciskarki niezbędne do wyciskania soku. Jest ich niewiele i są łatwe w umyciu.

Minusy wyciskarki

Pojemniki na pulpę i sok są plastikowe, więc z czasem stają się matowe. W mojej wyciskarce widoczne są zabrudzenia po wyciskaniu soku ze świeżego korzenia kurkumy, ale trudno się temu dziwić, bo kurkuma jest wyjątkowo silnym barwnikiem.

Podsumowanie

Z wyciskarki korzystamy już ponad rok i wyciskamy codziennie (z wyjątkiem świąt i urlopu). Jestem nią zachwycona i z czystym sumieniem polecam każdemu, kto szuka niezawodnego, praktycznego urządzenia. Polecam przede wszystkim, jeśli chcesz, żeby wyciskanie soku było szybkie i proste.

Zakup

Swoją wyciskarkę kupiłam w Sana Polska.

Gratis!!!

Z kodem misamocy otrzymasz pojemnik próżniowy do przechowywania soku. Przetestowałam i świetnie utrzymuje świeżość. Przyda się jeśli rano nie masz czasu na wyciśnięcie soku i wolisz zrobić to wieczorem lub chcesz zrobić więcej na resztę dnia. Świeżo wyciśnięty sok szybko się utlenia (należy wypić do max. 30 minut po wyciśnięciu, by skorzystać z pełni jego wartości). Dlatego pojemnik próżniowy jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zobacz pojemnik TU.

1 Komentarz

  • ewa
    Opublikowane 2024-04-16 12:29 0Polubienia

    Mam pd 8 lat, uwielbiam najlepsza wyciskarka♥️

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.