Odpowiedzi przychodzą w ciszy_Kobieta Słuchająca

Cykl 13 Pierwotnych Matek Klanowych

Maj jest miesiącem Kobiety Słuchającej, towarzyszy jej kolor czarny, który symbolizuje szukanie odpowiedzi.

Kobieta Słuchająca jest matką Ciszy. Pokazuje, że podczas słuchania dochodzi do procesu uczenia się. Gdy nabędziemy tą umiejętność będziemy się szybciej rozwijać. Ciągłe mówienie powoduje brak skupina na tym, jakie informacje do nas docierają. Tracimy możliwość usłyszenia i zrozumienia prawdy. Nie chodzi tu jedynie o słowa, które wypowiadamy ustami, ale również o słuchanie głosu serca. Zdarza się często, że sami zaprzeczamy swojej prawdzie, dlatego warto jest słyszeć to co znajduje się pomiędzy słowami, sięgnąć głębiej by dotrzeć do tego co w nas mieszka.

Słuchając jedynie powierzchownie, możemy spotkać się z kłamstwem, które wynika z lęku, potrzeby przynależenia, chęci uniknięcia kary lub potrzeby poczucia się ważnym. Co zrobić w przypadku gdy spotykamy się z kłamstwem? Najlepszą formą, świadczącą o dojrzałości duchowej jest okazanie współczucia. Zazwyczaj, kłamca to osoba głęboko zraniona, niechcąca usłyszeć głosu, który dobiega z jej wnętrza. Niechcąca skonfrontować się z własnym bólem i cierpieniem.

Kobieta Słuchająca uczy rozwijać dar obserwowania. Osoba, z którą rozmawiamy poprzez mowę ciała, pokazuje nam swoje prawdziwe uczucia i intencje. Dużo więcej jesteśmy w stanie wyczytać z mowy ciała niż ze słów. To czyny nie słowa świadczą o tym, kim naprawdę jesteśmy.  Klanowa Matka pokazuje, że prawdę płynącą z drugiej istoty można rozpoznawać również za pomocą własnego ciała. Niezbędne do tego są skupienie, koncentracja i wsłuchanie się w siebie by sprawdzić jakie wrażenia w ciele wywołuje słuchana osoba.

Wszystkie odpowiedzi przychodzą w ciszy. Wszystkie odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące nas samych, otaczającego nas świata są w nas. Aby dotrzeć do źródła wiedzy, musimy nauczyć wsłuchiwać się  w wewnętrzny głos i z ufnością podążać za jego wskazówkami, nie zaprzeczając swojej przeszłości, sobie i prawdzie. Potrzebujemy wypracować umiejętność „słuchania pragnień swojego serca i wewnętrznych prawd”. Najważniejsze jest słuchanie siebie, swojego ciała i siebie nawzajem, dopiero potem przychodzi zdolność słuchania natury, głosów przodków. Na końcu zaś znajduje się lekcja słuchania swoich słów i wypowiadania się zgodnie z tym, co czujemy i prawdziwą intencją.

Kobieta Słuchająca przekazuje nam wspaniałą lekcję jak zrozumieć drugiego człowieka. Gdy jesteśmy pokłóceni z kimś lub nie możemy dojść do porozumienia, można zaproponować drugiej osobie ćwiczenie, polegające na zamianie miejsc i wypowiadanie się z punktu widzenia drugiej strony do czasu, aż nie zostanie zrozumiana. Wymaga to oczywiście ogromnych chęci, pokory i otwartości na to co może przyjść wraz ze zrozumieniem.

Zapraszam do pobycia w ciszy…

 

Źródło: „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams

Obraz z serii „13 Pierwotnych Matek Klanowych” autorstwa Alicji Kasprzak https://www.facebook.com/Czytam-i-Maluj%C4%99-1032363756897328/

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.