Darmowe wyzwanie TYDZIEŃ MOCY 18-24.09. + check lista do pobrania

Lubię robić sobie wyzwania. Dzięki temu dużo łatwiej mi pozbyć się nałogów, czy starych (niesłużących mi już) przyzwyczajeń: odstawić kawę, cukier, zredukować ilość przetworzonej żywności. To wszystko jest możliwe! Trzeba tylko przerwać błędne koło. Do tego właśnie służy TYDZIEŃ MOCY.

Zasady udziału w wyzwaniu są bardzo proste!

  1. TU Pobierz check listę, wydrukuj i wprowadź dobre nawyki.
  2. Jedna misa mocy dziennie. Zrób codziennie przynajmniej jedną misę mocy bazującą na zielonych liściach. Bazą może być jarmuż, rukola, szpinak itd. Zielone liście mają największą gęstość odżywczą. Taka sałatka odżywi Twoje ciało i dobre bakterie. Da Ci Moc, do zmiany. Rośnie to, co karmisz, dlatego im więcej zieleniny zjadasz, tym łatwiej jest zmieniać przyzwyczajenia. Im więcej jesz zielonych liści, tym bardziej masz ochotę na zdrowe jedzenie. Podobnie działa w drugą stronę. Im więcej jesz cukru i przetworzonej żywności, tym bardziej masz ochotę na niezdrowe jedzenie. Dzieje się tak, bo takimi produktami dokarmiasz patogeny, które kierują Twoimi zachciankami i decyzjami. Podczas wyzwania przerywamy to błędne koło.
  3. Dołącz do grupy na Facebooku lub Instagramie i codziennie dodawaj zdjęcie swojej zielonej misy mocy. W ten sposób łatwiej się zmobilizujesz i zainspirujesz innych do zmiany. W grupie jest znacznie łatwiej.
  4. By dobrze zacząć dzień, wzmocnić siebie i w pierwszej kolejności nawiązać kontakt ze sobą. Wykonuj rano serie oddechów 5-10 minut. Najskuteczniejszą i najszybciej przynoszącą efekt metodą oddychania jest w moim odczuciu oddech naprzemienny. Codziennie rano o 7:00 będę prowadzić 10-15 minutową transmisję online w grupie, by móc wspólnie pooddychać. Taki poranek zmienia spojrzenie na życie i niosące je wyzwania. Po chwili świadomego oddychania poczujesz się silnie, zyskasz moc do działania. Jeśli nie możesz być online, zrób sesję oddechową o dogodnej godzinie zaraz po przebudzeniu.

Check lista

Check lista podzielona jest na 2 strefy: zieloną i czarną. Wypełniaj ją każdego dnia, by móc spojrzeć na swoje przyzwyczajenia realnie i zobaczyć, w czym tkwi największy problem. Na czarnej liście jest również kawa jako substancja psychoaktywna, powodująca produkcję kortyzolu i uzależniająca. Co do kawy opinie są bardzo skrajne, dlatego jeśli nie chcesz z niej rezygnować, wykreśl ją z listy, a w to miejsce wpisz inne przyzwyczajenie/uzależnienie, którego chcesz się pozbyć np. media społecznościowe dla zabicia czasu lub sięganie po telefon po przebudzeniu (polecam zakup klasycznego budzika, by łatwiej poradzić sobie z tym problemem).

NIE MUSZISZ OD RAZU ROBIĆ WSZYSTKIEGO. SKUP SIĘ NA TYM, CO DLA CIEBIE NAJWAŻNIEJSZE.

POBIERZ CHECK LISTĘ

Korzyści, które dają wyzwania:

– pomagają poczuć sprawczość,

– wzmacniają pewność siebie,

– wspierają w uwolnieniu się od nałogu czy też przymusu sięgania po niezdrowe jedzenie,

– sprawiają, że skupiasz się na swoich potrzebach, nie na spełnianiu zachcianek innych,

– zmieniają sposób patrzenia na jedzenie,

– ułatwiają podejmowanie lepszych decyzji,

– utrwalają dobre nawyki,

– dają satysfakcję i chęć do robienia kolejnych kroków. 

Nasze ciało jest bardzo mądre. Uczy się, że potrafi funkcjonować bez pewnych substancji i z czasem znika ochota na kawusię czy coś słodkiego. A jeśli nawet się pojawi, to zawsze można wypić zieloną herbatę, kubek ziół i zjeść świeże lub suszone owoce.

Przepisy

Przepisy na sałatki i sosy sałatkowe znajdziesz na blogu.

2 Komentarze

  • Izabella
    Opublikowane 2023-09-13 00:52 0Polubienia

    Wszystko będę robić po raz pierwszy. To dla mnie nowe. Ale zaczynam od dzisiaj . Kupiłam już składniki. Dam radę . Pozdrawiam

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.